Комплексний план

«Затверджено»:

Розпорядженням  міського голови

                                                                                                           №  272-р      від    16.12.2011р.

 

КОМПЛЕКСНИЙ ПЛАН

профілактичних заходів щодо недопущення  спалаху та поширення захворюваності  на кір та грип, ГРВІ серед жителів міст Червонограда, Соснівки, смт. Гірник

№ п/п

Назва заходів

виконавці

Термін виконання

Примітка

1.

В школах, гімназіях, коледжах, дитячих навчальних закладах, учбових навчальних закладах усіх рівнів акредитації забезпечити наявність  дозуючих пристроїв із  спиртовмісним засобом  для антисептичної обробки рук, антибактеріальним милом, одноразовими паперовими або електрорушниками, деззасобами, що дозволені до використання в Україні.

Зав. міськВО, керівники  коледжу, училищ, зав. ДНЗ ВО «ЛЬвіввугілля»

Постійно

 

2.

Організувати  своєчасне виявлення дітей та персоналу із симптомами захворювання на кір та ГРВІ для подальшого надання їм невідкладної медичної допомоги.

Директори шкіл, керівники коледжу. училищ, зав. ДНЗ

Щоденно

 

3.

Забезпечити  обов»язкову госпіталізацію  в інфекційний відділ ЧЦМЛ хворих з тяжкими  формами кору, ГРВІ з дитячих закладів  з постійним перебуванням дітей, осіб. що проживають в гуртожитках та у незадовільних побутових умовах.

Головний лікар ЧЦМЛ Грондзаль І.В.

При виявленні

 

4.

Забезпечити  лікування хворих на кір. грип та ГРЗ згідно протоколів МОЗ України.

-//-

-//-

 

5.

При реєстрації  перших випадків захворювання  на кір  (2-3) в організованих колективах , забезпечити відбір  та доставку у вірусологічну лабораторію ОблСЕС сироватки крові, носоглоткові змиви та сечу хворих  згідно вимог наказу МОЗ України від 30.12.03р. № 631.

-//-

-//-

 

6.

Медпрацівникам організованих  дитячих колективів (дошкільних установ, шкіл  та середніх спеціальних навчальних закладів) проводити щоденні обходи груп дітей з метою виявлення хворих та їх вчасної ізоляції.

Педіатри  організованих колективів

постійно

 

7.

Провести аналіз  стану прищепленості дітей дошкільних установ,  шкіл  та середніх спеціальних навчальних закладів з метою визначення  кількості не щеплених проти кору.

Міський педіатр Пожар М.М.

Терміново

 

8.

Призначати з контактними  з хворими на кір профілактичне введення імуноглобуліну та проведення щеплення проти кору в разі його відсутності

-//-

До 72 годин

 

9.

Зарезервувати  кошти для придбання  моно вакцини проти кору для проведення щеплень  осіб в яких відсутні в анамнезі відомості про перенесений кір та які не отримали менше 2-х доз вакцини проти кору.

Зав. міськВО,

головний лікар ЧЦМЛ ,

Терміново

 

10.

Залучити  медичних працівників  та викладацький персонал до проведення  просвітницької роботи серед населення, включаючи батьків, учнів та студентів з питань заходів профілактики кору, включаючи вакцинацію.

Зав. міськВО, головний лікар ЧЦМЛ, зав. епідвідділом

Постійно

 

11.

В разі виявлення хворого на кір  в т.ч. в організованих колективах розробляти  план проти епідемічних заходів , скеровувати приписи керівникам підприємств . установ та організацій щодо  ведення обмежувальних заходів. заборони приймання не щеплених осіб. осіб без довідки про щеплення, посилення деззаходів.

Зав. епідвідділом

При реєстрації

 

12.

Інформувати міського голову щодо виконання протоколу № 4 від 08.12.11р. (п.1) державної НПК ЛОДА  .

Зав. міськВО, Головний лікар ЧЦМЛ

До 25. числа звітного місяця (щомісячно до відміни)

 

 

Зав. міськВО                    Головний лікар ЧЦМЛ            Головний державний санітарний

                                                                                                                    лікар м.Червонограда

Гомонко І.І.                                                       Грондзаль І.В.                                   Берекета  Я.Д.

Кір

Звернення санепідслужби м.Червонограда

 

                                                       ШАНОВНІ  КРАЯНИ

            В б.р. на Львівщині реєструється  підвищена захворюваність на такі інфекційні хвороби

як : кір і краснуха. На сьогоднішній день загрозу несе кір, який поширюється швидкими   темпами : кількість звернень по області становить понад 600 осіб. Хворіють діти і молоді люди, серед яких більшість неприщеплені проти кору або щеплені неповноцінно. Збудником цих хворіб є вірус, який як і вірус грипу і ГРВІ передається повітряно-краплиним шляхом.                    

          Початок кору важко відрізнити від грипу і ГРЗ : підвищення температури тіла, явища ГРЗ, світобоязнь, з часом приєднується висипання на тілі.

 

                                         Шановні дорослі !!!

            Якщо у вашому оточенні ( вдома, на роботі) появились особи з проявими хвороби, порекомендуйте – залишитись вдома і викликати лікаря. Цим Ви зменшите  ризик інфікування та поширення такої хвороби як кір.

           Слід пам”ятати, що інкубаційний період ( період з часу контакту з хворим до початку проявів хвороби) сягає до 21 дня. Цей період при грипі і ГРВІ – до 7 днів.